Погашення електронного рецепта на медичні вироби (тест-смужки)


З 8 жовтня 2023 року НСЗУ почала відшкодовувати аптечним закладам вартість тест-смужок для визначення рівня глюкози для індивідуальних глюкометрів.
На сьогодні перелік реімбурсації включає 23 найменування тест-смужок для глюкометрів, вартість яких підлягає повному чи частковому відшкодуванню. Їх вартість наразі відшкодовує держава.
Для того, щоб отримати тест-смужки безоплатно чи з доплатою за програмою реімбурсації, необхідно мати електронний рецепт. На тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій тест-смужки можуть відпускатися і за паперовими рецептами.
Щоб відпустити електронний рецепт, в програмі заходимо у вкладку «відпуск рецептів скорочений» — «медичні вироби»:

Вводимо номер рецепту:

Далі з’явиться перелік торгових назв тест-смужок, що доступні до відпуску згідно з переліком медичних виробів, які підлягають реімбурсації:

фармацевт узгоджує з пацієнтом, який глюкометр він використовує та які тест-смужки з переліку реімбурсації підійдуть для нього.

Ураховуючи глюкометр, який використовує пацієнт (його модель, виробник, можливі варіанти упаковок тощо), а також кількість тест-смужок, які зазначив лікар у рецепті працівник аптеки пропонує пацієнту наявні тест-смужки, наприклад:

Виписано рецепт на 100 шт, тому обираємо дві упаковки і натискаємо обрати:

Після цього, працівник аптеки погашає рецепт з оплатою чи без відповідно до того, який виріб обрав пацієнт з можливих варіантів.
Далі натискаємо «додати до замовлення» та «підтвердити замовлення», бачимо, що заявка зареєстрована:

Для завершення відпуску ліків в ЕСОЗ необхідно ввести код підтвердження та накласти КЕП працівника аптеки.
Виписаний рецепт виглядатиме так:

Більше про нововведення: http://surl.li/ljjzb
Порівняння процесів погашення е-рецепта на лікарський засіб та тест-смужки за програмою реімбурсації: http://surl.li/lwaxf
Відпущені рецепти можна переглянути у вкладці «відпущені рецепти» — «медвироби»:

Можемо побачити перелік відпущених рецептів медвиробів:

Натиснувши детально, можемо переглянути конкретний рецепт

Дякую за увагу!