Способи погашення електронного рецепта у МІС «nHealth».


Способи погашення електронного рецепта у МІС «nHealth».
Існує 2 способи погашення рецепта у кабінеті фармацевта.
1. Відпуск рецепта;
2. Відпуск рецепта (скорочений).

 


1. Відпуск рецепта – це стандартний процес відпуску рецепта, який відбувається за наступним алгоритмом: виконується пошук рецепта, з реєстру препаратів обирається потрібний препарат, додається до замовлення (відкривається вікно, в якому вказується, скільки, наприклад, шприц-ручок інсулінудодається, важлива відмінність від скороченого відпуску – можливість робити погашення рецепта кількома формами випуску); оформлення замовлення (вказується код погашення рецепта); якщо це реімбурсаційна програма, то потрапляємо на сторінку, де вказується сума до сплати пацієнтом, а також опційно номер чека; потрапляємо на сторінку підпису заявки на погашення, після підпису – рецепт змінює статус з Діючий на Відпущений.


Важливо: для відпуску кількома формами випуску вказуємо, наприклад, що обираємо 1 шприц-ручку з упаковки, в якій 3 шприц-ручки і 1 шприц-ручку з упаковки, де 5 шприц-ручок.
2. Відпуск рецепта (скорочений) – спрощений процес відпуску рецепта. Якщо працювати через цю форму погашення, то тут скорочується процес – не потрібно натискати «Додати до замовлення» і у вікні, що відкрилося вказувати кількість, наприклад, шприц-ручок та відпускну ціну за 1 упаковку. В цій формі відпуску всі ці дії робляться на етапі обрання препарату, оскільки тут є опція змінити кількість препарату та відпускну ціну за упаковку. Після цих корегувань натискаємо «Обрати» і у вікні, що відкривається вказуємо Код погашення рецепта. Після цього потрапляємо на сторінку з таймером 10хв, протягом яких потрібно відпустити рецепт, сумою до сплати пацієнтом та полем, в якому опційно можна вказати номер чека. Потрапляємо на сторінку, де треба вказати цифровий підпис, підписуємо дані та надсилаємо їх на ЦК Ehealth.В разі успішного підпису рецепт змінює статус з Діючий на Відпущений і потрапляємо на сторінку про деталі рецепту.Важлива відмінність між цими способами відпуску – у звичайному відпуску рецепта відображається більше інформації про рецепт – дані про медичну програму, термін дії рецепта, інформація про пацієнта, інформація щодо виписаного ЛЗ. Звертаємо увагу, що блоки Дані про заклад і інформація про лікаря перестали повертатись з ЦК Ehealth, тому ці блоки порожні. У спрощеному відпуску виводиться лише скорочена інформація: дата виписки, призначення, пацієнт, програма, а поля підрозділ, заклад, лікар – також не повертаються з ЦК.
Також фармацевт може подивитись інформацію про відпущені рецепти – для цього потрібно перейти у пункт меню «Відпущені рецепти», де будуть відображені рецепти за поточний місяць. За необхідності можна скинути фільтр і встановити дати, які вас цікавлять. Натискаємо Шукати, у результаті отримаємо перелік відпущених рецептів за вказаний проміжок часу в обраному підрозділі. Для перегляду інформації по конкретному рецепту натискаємо на Око або Детально(прокручуємо бігунок знизу сторінки в правий бік).