Верифікація медичних працівників в електронній системі охорони здоров’я


З початку березня розпочалася процедура верифікації медичних працівників в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Цей процес включає порівняння інформації про медичних фахівців у ЕСОЗ із даними, збереженими у Державному реєстрі фізичних осіб.

Користувачам, які не пройшли верифікацію, при спробі роботи з електронними медичними записами буде відображатися помилка з повідомленням: співробітник не верифікований (party is not verified)

У випадку виникнення такої помилки рекомендується звернутися до відділу кадрів вашої медичної установи для оновлення даних у ЕСОЗ.

Також з 29.03 увімкнуть верифікацію пацієнтів по РНОКПП на продуктовому середовищі ЦК.
Станом на зараз перевіряють ПІБ + дата народження + РНОКПП. Ті, що є у ЦБД Ehealth з тими, що є у ДРФО.
Для пацієнтів, якщо неправильний РНОКПП, то на ЦБД у пацієнта затирається неправильний РНОКПП і збагачують тим РНОКПП, що є в ДРФО (для жінок цей алгоритм не працює, оскільки жінка могла вийти заміж та змінити прізвище).
Для лікарів такий алгоритм не працює, тому дані лікаря можна тільки вручну змінювати (якщо система не дає змінити РНОКПП лікаря, тоді цього лікаря працівник відділу кадрів має звільнити і зареєструвати з правильними даними. УВАГА: у випадку, якщо це лікар первинки — це призведе до розірвання всіх декларацій цього лікаря і їх доведеться переукладати).
Якщо 100% впевнені, що по лікарю все вірно внесено у ЕСОЗ, але співробітник у статусі: «Не верифіковано», працівник має звертатись у ДПС, оскільки про нього неправильно внесені дані у ДРФО (РНОКПП згенеровано з помилкою тощо).