Як підготуватися аптекам до відпуску антибіотиків за е-рецептом?


У 2022 році запланований поетапний перехід на відпуск рецептурних лікарських засобів з аптек за електронним рецептом. Перший етап – відпуск антибактеріальних ліків за е-рецептом розпочнеться уже в квітні цього року.
Електронний рецепт спростить аптечним закладам виконання вимог законодавства щодо рецептурного відпуску рецептурних ліків.
Якщо ваш аптечний заклад уже працює з електронним рецептом в межах програм реімбурсації “Доступні ліки” чи “Інсуліни”, не потрібно укладати жодних додаткових договорів. Передусім, рекомендуємо звернутися до представників медичної інформаційної системи, що встановлена у закладі, та уточнити, коли стане доступним відповідний функціонал. Також, подбайте про отримання КЕП для всіх працівників.
Якщо до цього ваша аптека не працювала з програмами реімбурсації, необхідно:
1. обрати медичну інформаційну систему, яка має необхідний функціонал. Перелік підключених МІС можна знайти на сайті системи – ehealth.gov.ua в розділі “Підключені до ЕСОЗ МІС”. При виборі МІС та укладенні договору про надані послуги, радимо звернути особливу увагу на послуги з навчання та підтримки як одні з пріоритетних вимог.
2. Забезпечити працівників закладу кваліфікованим електронним підписом.
3. Зареєструвати заклад, його підрозділи та фармацевтичних працівників, які будуть здійснювати відпуск рецептурних ліків в ЕСОЗ через МІС. На цьому етапі рекомендуємо звернутися за підтримкою до представників вашої МІС, які проконсультують вас щодо коректного внесення даних.
Після пройдення цих кроків, працівники аптек зможуть працювати з функціоналом погашення е-рецепту на антибіотики, як тільки функціонал стане доступним в ЕСОЗ.
Використовуючи функціонал е-рецепту, аптеки додатково зможуть здійснювати відпуск препаратів за програмою реімбурсації “Доступні ліки” чи “Інсуліни”.

Для довідки
З метою сприяння виконання вимог законодавства щодо рецептурного призначення та відпуску рецептурних лікарських засобів, до кінця 2022 року запланований поетапний перехід на електронний рецепт.
Впровадження е-рецепту буде відбуватися в 3 етапи. Перший із них – призначення та відпуск антибактеріальних лікарських засобів (антибіотиків) за електронним рецептом. Другий етап – поширення е-рецепту на наркотичні ліки, які зараз призначаються на спеціальних рецептурних бланках форми №3. Третій – відпуск усіх рецептурних препаратів за е-рецептом за всіма джерелами фінансування.
Так, на першому етапі, електронна система охорони здоровʼя дозволить відслідковувати дані про призначення та споживання антибактеріальних ліків в Україні. А електронний рецепт сприятиме вирішення проблеми неконтрольованого та нецільового використання антибіотиків.

 

Також звертаємо вашу увагу на наказ Міністерства Охорони Здоров’я про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення: