З 13 жовтня 2023 року відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів в аптеці почне здійснюватися виключно на підставі електронного рецепта.


Ця вимога визначена наказом МОЗ від 21.07.2023 № 1333 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19 липня 2005 року № 360».

Можливість призначення наркотичних (психотропних) лікарських засобів за паперовим рецептом діятиме лише для екстемпоральних препаратів, у разі виникнення технічного збою в роботі центральної бази даних системи, який унеможливлює виписування електронних рецептів, а також у випадку призначення таких препаратів на територіях, де тривають активні бойові дії.

При цьому для виїзду за кордон з наркотичними (психотропними) ліками пацієнту знадобиться друкована інформаційна довідка до рецепта.

Так, якщо пацієнт планує виїжджати за кордон і при цьому буде перевозити ліки з собою – при виписці е-рецепта лікар має надрукувати інформаційну довідку та засвідчити її власним підписом і печаткою лікаря.

 

Копія розʼяснення МОЗ щодо коректного виписування та погашення пільгових наркотичних ліків.

Зверніть увагу:

— Наразі в ЕСОЗ зазначається джерело відшкодування «за власні кошти пацієнта». Зауважимо, що невдовзі джерело фінансування в рамках зазначеної програми буде змінено на «за кошти місцевих бюджетів».

— При погашенні електронного рецепта на пільговий наркотичний (психотропний) лікарський засіб фармацевт має керуватися назвою програми, яка вказана в електронному рецепті.

— Якщо е-рецепт виписано за програмою “Наркотичні та психотропні препарати на пільгових умовах за постановою КМУ від 17.08.1998 №1303” такий рецепт має бути погашений відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України №1303.

— Окрім зазначеного фармацевт може знайти інформацію щодо умов відшкодування вартості ліків (50% чи 100%) у полі “Сигнатура” в електронному рецепті.