Роз’яснення щодо алгоритму дедублікації 1.0


Роз’яснення щодо алгоритму дедублікації 1.0

Національна Служба Здоров’я України (далі – НСЗУ) надає роз’яснення  (нижче по тексту) щодо алгоритму дедублікації та звертає увагу, що алгоритми дедублікації, як і інших засобів верифікації та електронної ідентифікації, які використовує НСЗУ, не вичерпуються вище наведеними, постійно удосконалюються та не оприлюднюються в повному обсязі з метою запобігання спробам зумисно їх обійти.

Дедублікація проводиться НСЗУ на основі співставлення реквізитів, що ідентифікують особу у центральній базі даних Електронної системи охорони здоров’я (далі – Система), зокрема: Прізвище, Ім’я, По-батькові, Паспортні дані, Дата народження, Стать, Код РНОКПП, Адреса реєстрації та проживання, Телефони авторизації, та ін., з урахуванням ймовірнісних характеристик реквізитів, можливості їх зміни або випадкового викривлення в процесі внесення. При дедублікації в Системі використовуються автоматизовані алгоритми та засоби Record Linkage різних принципів дії, та верифікація спірних випадків уповноваженими особами НСЗУ. Обробка даних здійснюється уповноваженими особами НСЗУ відповідно до пункта 6 частини другої статті 7 Закону України «Про захист персональних даних».

Деякі технічні деталі даного процесу уповноважені представники медичних інформаційних систем (далі-МІС) можуть переглянути за посиланням : https://edenlab.atlassian.net/wiki/spaces/EH/pages/676298833/Deduplication+process+NEW  . Акцентуємо увагу, що інформація яка міститься у посиланні надається розробником Системи виключно для службового користування з метою забезпечення відповідності МІС технічним вимогам.

Перелік інформаційних ресурсів та реєстрів, які залучаються НСЗУ для верифікації інформації в Системі, постійно збільшується, невідповідності даних про одну особу в різних джерелах виявляються та аналізуються.

Нагадуємо, що внесення до Системи неповної або недостовірної інформації є порушенням умов Договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, і застерігаємо від внесення завідомо недостовірних відомостей, що може бути кваліфіковане як шахрайство.

Метки: ,