Відшкодування вартості тест-смужок за е-рецептом: як підготуватися аптекам


З 8 жовтня 2023 року НСЗУ почала відшкодовувати аптечним закладам вартість тест-смужок для визначення рівня глюкози для індивідуальних глюкометрів.

На сьогодні перелік реімбурсації включає 23 найменування тест-смужок для глюкометрів, вартість яких підлягає повному чи частковому відшкодуванню. Їх вартість наразі відшкодовує держава.
Так тест-смужки почали відпускатися за електронним рецептом для пацієнтів зі встановленим діагнозом “Цукровий діабет першого типу”.

Для того, щоб отримати тест-смужки безоплатно чи з доплатою за програмою реімбурсації, необхідно мати електронний рецепт. Такий рецепт може виписати як лікар-ендокринолог (зокрема і дитячий), так і лікар первинної медичної допомоги (терапевт, педіатр чи сімейний лікар) будь-якого медичного закладу, який працює з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ).
На тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій тест-смужки можуть відпускатися і за паперовими рецептами.

Як відпустити тест-смужки за е-рецептом в ЕСОЗ – алгоритм для фармацевта

1. як і зазвичай пацієнт на прийомі в лікаря отримає електронний рецепт, зокрема – номер рецепта та код його погашення та за потреби інформаційну довідку.
2. фармацевт може просканувати штрих-код, що міститься на інформаційній довідці, сканером або ввести 16-значний код до МІС вручну;
3. далі в інтерфейсі МІС з’явиться перелік торгових назв тест-смужок, що доступні до відпуску згідно з переліком медичних виробів, які підлягають реімбурсації.
4. фармацевт узгоджує з пацієнтом, який глюкометр він використовує та які тест-смужки з переліку реімбурсації підійдуть для нього.
5. ураховуючи глюкометр, який використовує пацієнт (його модель, виробник, можливі варіанти упаковок тощо), а також кількість тест-смужок, які зазначив лікар у рецепті працівник аптеки пропонує пацієнту наявні тест-смужки;

Після цього, працівник аптеки погашає рецепт з оплатою чи без відповідно до того, який виріб обрав пацієнт з можливих варіантів.

Для завершення відпуску ліків в ЕСОЗ необхідно ввести код підтвердження та накласти КЕП працівника аптеки.

Інструкція: Погашення електронного рецепта на медичні вироби (тест-смужки)