Як внести в ЕСОЗ дані про вакцинацію пацієнта


Значна частина українців, що вимушено перебували за кордоном отримували там щеплення, в тому числі і від COVID-19.

Наразі в ЕСОЗ реалізовано функціонал для перенесення відомостей про щеплення за кордоном. Таку інфомрацію до ЕСОЗ вносить сімейний лікар, з яким у пацієнта укладена декларація, або медичний працівник центру масової вакцинації, якщо пацієнт звернувся для ревакцинації. Підставою для внесення даних є документ, що посвідчує особу, та документ, що підтверджує отримання вакцинації за кордоном.

Невідповідність документа або його перекладу вимогам або неможливість зчитати електронний документ про вакцинацію є підставою для відмови у внесенні даних про щеплення.
Перед внесенням даних про вакцинацію пацієнта від COVID-19 за кордоном ідентифікуйте пацієнта в Реєстрі пацієнтів за документом, що посвідчує особу та перевірте достовірність документа.

Пам’ятайте, що при перенесенні даних про щеплення в ЕСОЗ потрібно зазначити, що джерело інформації — “вторинне” джерело і зазначити в якості джерела тип документа:

— DCC – іноземний COVID-сертифікат;
— ICVP – міжнародне свідоцтво про вакцинацію та профілактику;
— CDC – документ, що підтверджує вакцинацію США;
— HCCV – «Карта здоров’я / Health Card CVs»;
— FVD – інший документ, що доведений до відома МОЗ України

Ділимось алгоритмом внесення даних про вакцинацію пацієнта від COVID-19 за кордоном та нагадуємо, що детальнішу інформацію по темі можна отримати переглянувши вебінар щодо вакцинації від СOVID-19, яку пацієнти отримали за кордоном.