5 січня відбулась онлайн зустріч щодо 058/060 форми у форматі: МОЗ, НСЗУ, ДП «Електронне здоров’я», ЗОЗи


5 січня відбулась онлайн зустріч щодо 058/060 форми у форматі: МОЗ, НСЗУ, ДП «Електронне здоров’я», ЗОЗи.
Наразі:
— прийнято постанову
— прийнято наказ МОЗ
— готуються зміни до стандарту по ковіду
— ТРИВАЄ реалізація на центральному рівні НСЗУ+ЦГЗ
— ще НЕ укладено договір НСЗУ+ЦГЗ

Технічна можливість не настала в жодного закладу в Україні і вони ПРОДОВЖУЮТЬ вести 058/о та 060/о в тому ж форматі ДО ПОВІДОМЛЕННЯ НСЗУ та МОЗ. Про настання технічної можливості всі ЗОЗи будуть повідомлені листом на електронну пошту закладу. Після цього листа ЗОЗи зможуть не подавати паперові 058 та 060 форми по COVID-19.

Хто зможе не подавати паперові 058/о і 060 (журнал) форми по ковіду:
— ЗОЗ з чинною ліцензією на медичну практику (зареєстровані та верифіковані у ЕСОЗ);
— ЗОЗи будь-якої форми власності (ФОП, КНП, приватні тощо);
— По всім ідентифікованим пацієнтам (має чинну декларацію або зареєстрований лікарем-спеціалістом у ЕСОЗ);
У яких випадках подається інформація про коронавірусну хворобу у ЕСОЗ?
1. Лікар ЗОЗ – діагноз встановлено або підозра на захворювання;
2. Клінічно: лікар вносить інформацію про підтверджений або спростований лабораторно діагноз і результат про це відсутній у ЕМК пацієнта;
3. Лікар/лаборант, що працюють у лабораторії при ЗОЗ або така лабораторія функціонує окремо.

Алгоритм роботи по внесенню інформації.
Для лікаря ЗОЗ:
1. Пошук пацієнта в ЦБД ЕСОЗ (пошук ідентифікованого пацієнта). Після виконання пошуку обирається потрібний результат – звертайте увагу на додаткову інформацію про пацієнта у МІС: дата та місце народження, по-батькові. Якщо пошук не дав результатів, потрібно зареєструвати пацієнта (створення персони або укладання декларації).
2. Створюємо або обираємо існуючий епізод (пацієнта вже лікували від інфекційних хвороб або від covid-10).
3. В рамках епізоду МД створюємо взаємодію. Для ПМД тип взаємодії може бути: взаємодія в ЗОЗ, консультація пацієнта засобами зв’язку, візит за місцем постійного перебування пацієнта. Для СМД амбулаторного типу наступні типи взаємодії: в ЗОЗ, консультація пацієнта засобами зв’язку, візит за місцем постійного перебування пацієнта, COVID-19 (спеціалізований тип взаємодії). Для СМД стаціонарного типу: виписка пацієнта, що вибув зі стаціонару; коронавірус COVID-19.
COVID-19 – обирати цей тип взаємодії для передачі в оперативному режимі в цей же або на наступний день для передачі інформації про зміну стану пацієнта. Обов’язково при такому типу взаємодії створити діагноз або стан з супутнім кодом МКХ-10 АМ U07.1 nCOVID – гостра респіраторна хвороба.
Лікарі ПМД обирають код за ICPC-2 і уточнюють кодом МКХ-10, для лікарів СМД використовується стандартний МКХ-10 АМ.
Після цього вносяться процедури, діагностичні звіти, інтервенції тощо.
Взаємодія підписується КЕП лікаря і передається у ЦБД ЕСОЗ. Через певний час інформація про такі взаємодії буде передаватись до електронної системи епіднагляду ЦГЗ та апідеміологам на місцях.
Що не буде передаватись у ЦГЗ:
— Інформація про неідентифікованих пацієнтів (допомога надавалась пацієнтам у непритомному стані);
— Інформація про інші інфекційні захворювання (всі інфекційні захворювання крім covid-19 будуть і надалі передаватись на папері);
— Взаємодії, що не були відправлені у ЦБД ЕСОЗ;
— Взаємодії, що позначені, як введені помилково;
— Взаємодії, що були відправлені до дати отримання листа від НСЗУ про настання технічної можливості вести 058/о та 060 в електронному вигляді.

2. У разі, якщо пацієнт за власні кошти зробив тест у лабораторії і звернувся до лікаря: додається така сутність як обстеження (якщо пацієнт зробив 2 типи тестів, то інформація про кожен з них подається в окремому обстеженні). В обстеженні потрібно буде вказати:
Категорія – лабораторна діагностика; обирається код з довідника (з’явиться у вашій МІС після настання технічної можливості вести електронну форму 058/о та 060). Будуть доступні наступні 6 кодів: виявлення антитіл до SARS/COV-2 методом імуноаналізу сумарно (94762-2); виявлення антигену методом швидкого імуноаналізу (94558-4); виявлення нуклеінових кислот РНК від SARS/COV-2 (94500-6); виявлення антитіл lgA до SARS/COV-2 методом імуноаналізу 94562-6; виявлення антитіл lgM до SARS/COV-2 методом імуноаналізу (94564-2); виявлення антитіл lgG до SARS/COV-2 методом імуноаналізу (94563-4) . Вказати результат дослідження: позитивний, негативний, сумнівний і т.і.; Необхідно зробити відмітку (проставляється тичка), що лікар не є первинним джерелом даних. Підпис КЕПом, надсилання у ЦБД ЕСОЗ.

4. Лабораторії передають інформацію через діагностичний звіт – це робить лікар або середній медичний персонал лабораторії. Знаходимо/створюємо пацієнта; Одразу створюємо діагностичний звіт, у якому вказуємо: категорія – лабораторна діагностика; код послуги з довідника: виявлення антитіл до SARS/COV-2 методом імуноаналізу сумарно (94762-2); виявлення антигену методом швидкого імуноаналізу (94558-4); виявлення нуклеінових кислот РНК від SARS/COV-2 (94500-6); виявлення антитіл lgA до SARS/COV-2 методом імуноаналізу 94562-6; виявлення антитіл lgM до SARS/COV-2 методом імуноаналізу (94564-2); виявлення антитіл lgG до SARS/COV-2 методом імуноаналізу (94563-4). Результат досліджень; Адміністративна інформація; Підпис КЕПом і передача у ЦБД ЕСОЗ.

 

Реалізований функціонал